Shopping Cart

No products in the cart.

Go to top
About Us

Jak odebrac paczkę w DHL pop?

A może zastanawiasz się, czy waga przesyłki nie jest zbyt duża? Jeśli nie odbierzemy paczki osobiście, kolejnego dnia roboczego kurier będzie próbował po raz drugi doręczyć przesyłkę. Teraz też możesz odebrać w nich przesyłkę bez potrzeby wpisywania numeru PIN na terminalu – wystarczy, ze podasz PIN sprzedawcy i gotowe. Dobra wiadomość jest też taka, że do automatów paczkowych DHL POP BOX będzie można zamawiać przedmioty zamówione na AliExpress.

Adresy paczkomatów InPost i automatów DHL POP BOX.

Automaty paczkowe DHL wyposażone są w dotykowe ekrany, co znacznie poprawia komfort korzystania z nich. Nawet dla kogoś, kto nigdy nie korzystał z tego typu rozwiązań. Intuicyjna nawigacja przeprowadzi każdego przez proces nadania przesyłki lub też jej odbioru. Przygotowując się do wysyłki za pośrednictwem DHL POP BOX, należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Bardzo ważnym jest to, w czym chcemy wysłać dany przedmiot. Dzięki niemu ochronimy wkładaną do niego zawartość przed ewentualnymi uszkodzeniami w trakcie transportu.

Jak nadać przesyłkę w automatach DHL POP BOX, gdy nie mam etykiety ani numeru nadania dla naszej paczki?

Możliwość odbierania przesyłki o dogodnej porze dnia to usługa, która cieszy się ogromną popularnością. Nic dziwnego, że jeden z największych operatorów logistycznych, chce również postawić na tego typu rozwiązanie. DHL postanawia zawalczyć o swój kawałek tortu i wprowadza automaty paczkowe DHL POP BOX. Automat DHL POP BOX to nic innego jak konkurencja dla paczkomatów InPost i automatów paczkowych Orlen Paczka. To rewolucyjne urządzenie wyposażone w szereg funkcji, pozwalających na szybkie nadanie lub odbiór paczki.

InPost podsumowuje III kw. “Silna zwyżka liczby przesyłek”

Obie firmy oferują podobne wymiary skrytek i zapewniają właściwe bezpieczeństwo, choć InPost wydaje się prowadzić w kwestii liczby dostępnych lokalizacji. DHL, będąc na rynku krócej, skupia się na jakości i cenach. Plusem, wynagradzającym małą ilość automatów DHL, mogą być automaty umieszczone w miastach, blisko punktów DHL Parcel. Przejeżdża obok nich tyle kurierów na dzień, że masz pewność, że paczka szybko zostanie nadana. No i plus za to, że są blisko sortowni, co też przyśpiesza cały ten proces. To tylko pokazuje, jak słuszną drogę obrał kilka lat temu InPost, skupiając się na rozwijaniu sieci Paczkomatów, których obecnie mamy w Polsce około 18 tysięcy.

Cennik paczkomatów InPost i automatów paczkowych DHL POP BOX.

Pamiętaj, z usługi możesz zrezygnować w dowolnym momencie. W automacie DHL nie zaleca się również wysyłania pieniędzy, papierów wartościowych, dokumentów oraz innych wartościowych przedmiotów. Znajdź najbliższy punkt (z ponad dostępnych!) lub automat DHL BOX 24/7 i nadaj / odbierz w wygodny sposób swoją przesyłkę. Sprawdż i aktywuj dostępność opcji wyświetlania punktów DHL POP i automatów DHL BOX 24/7 m.in. Na Allegro oraz w oprogramowaniu i modułach sklepów eCommerce.

Jak odebrac paczke z automatu DHL?

Do odbioru paczki tam przechowywanej potrzebowali będziemy kodu odbioru, który ma być dostarczony poprzez SMS od DHL Parcel. W sieciach sklepów Żabka, Inmedio czy na niektórych stacjach Shell. DHL zdecydował się na start na umożliwienie klientom odbioru paczek ze swoich automatów POP Box aż przez 4 dni od ich umiejscowienia w automacie. Jednak patrząc po działającej konkurencji myślę, że kiedy sieć się rozwinie i spopularyzuje, czas ten skróci się, jak miało to miejsce w przypadku Paczkomatów InPostu.

Jak odzyskać paczkę z paczkomatu?

Po opłaceniu usługi możemy nadać paczkę w automacie DHL POP BOX, korzystając ze sposobu opisanego we wcześniejszym akapicie. Wraz z wprowadzeniem automatów DHL dało się również zauważyć istotne zmiany w działaniu punktów DHL Parcel. Jeszcze do niedawna, przy punktach DHL Parcel funkcjonowały Centra Obsługi Klienta. Można było skorzystać z nich na miejscu, nadać paczkę i być pewnym, że jeszcze tego samego dnia trafi ona do sortowni.

Przy odbiorze, kiedy paczka trafi do wybranego automatu DHL POP BOX, zostanie przesłany SMS lub e-mail z unikalnym kodem PIN. Wystarczy wpisać ten kod we wskazanym automacie POP BOX i odebrać przesyłkę. Planujesz wysyłkę paczki i chcesz skorzystać z automatów paczkowych DHL POP BOX? Jednak nie masz pewności, czy Twoja paczka zmieści się do skrytki?

To wynik nowej umowy podpisanej między tymi dwoma podmiotami, co oznacza też, że paczki będzie można odbierać w punktach DHL POP. Automatów paczkowych od DHL ma na początku pojawić się kilkaset w całej Polsce, ale finalnie ich liczba urośnie do kilku tysięcy. Można ich szukać na mapie DHL, ale obecnie trudno zlokalizować jakikolwiek z nich.

Obie firmy oferują 3 wymiary skrytek, w których można nadać paczkę. I choć na pierwszy rzut oka wydaje się, że podawane przez nich wymiary skrytek różnią się od siebie, to w rzeczywistości są one dokładnie takie same. Różnica wynika z tego, że InPost rozpoczyna podawanie wymiarów skrytki od jej wysokości, natomiast DHL maksymalną wysokość podaje na samym końcu wymiarów. Zmieści się do gabarytu A, nadasz w automacie DHL jako paczka S.

Z chwilą, gdy kurier włoży naszą paczkę do skrytki DHL POP BOX, generowany jest specjalny kod odbioru. Kod wysyłany jest na numer telefonu lub na adres email, które zostały podane w zleceniu. Wystarczy wpisać go do wskazanego automatu DHL POP BOX i voila! W ciągu ostatnich trzech lat udział nadań i odbiorów poza domem (out of home delivery – OOH) w rynku paczek zwiększył się aż trzykrotnie. Według szacunków Last Mile Experts (Polish CEP Report 2021) obecnie ponad 37 proc. Paczek doręczanych jest do punktu obsługi, a niemal 12 proc.

Ich lokalizacje zostały wybrane tak, by automaty znajdowały się na zewnątrz budynków. Dzięki temu zabiegowi, dostęp do automatów nie jest ograniczany np. DHL zadbał również o monitoring każdego ze swoich urządzeń. Paczki pozostawione w nich są bezpieczne, a odbiór przesyłki jest możliwy przez całą dobę. Klienci oczekują od firm kurierskich pełnej swobody i elastyczności w obszarze doręczeń przesyłek.

O każdej godzinie i niemalże w każdych warunkach atmosferycznych. Powiedz sprzedawcy, którą przesyłkę odbierasz (wskaż 3 ostatnie cyfry nr przesyłki). Wpisz na terminalu kod odbioru lub skorzystaj z aplikacji Żappka Post. Odbiorcy paczek DHL mogą sami zmienić datę lub adres doręczenia, bez kontaktu z nadawcą. Dzięki wiadomościome-mail lub SMS odbiorcy otrzymują informacje o nadaniu przesyłki, dacie, miejscu i przewidywanych godzinach doręczenia.

Kolejnym kluczowym aspektem jest właściwe zabezpieczenie przedmiotu. Z jego pomocą wypełnimy każdą wolną Czy Wiesz, Że Możesz Otrzymać Zapłatę Za Swoją Opinię Za Pośrednictwem Internetu, Płatne Ankiety, Opinie przestrzeń w kartonie. Zalecane jest również umieszczenie go na dnie oraz w górnej części pudła.

W ostatnich latach Polska doświadczyła prawdziwej rewolucji w zakresie handlu elektronicznego. To wygoda, szybkość oraz dostęp do szerokiej oferty produktów. To coś, czego nie zagwarantują żadne zakupy w stacjonarnym sklepie. Wraz z rozwojem rynku e-commerce, wzrosło nie tylko zapotrzebowanie na opakowania e-commerce, ale także zapotrzebowanie na innowacyjne rozwiązania logistyczne.

W odpowiedzi na te potrzeby, w 2009 roku uruchomiono w Polsce pierwszy paczkomat. To mieszkańcy Krakowa mieli okazję przekonać się Należy kupować złoto – Aktualności na żywo osobiście, co potrafi to innowacyjne rozwiązanie. Na stronie mogą występować linki afiliacyjne, za które SmartWeb Media Sp.

DHL POP BOX, w odróżnieniu od InPost, daje aż 4 dni na odbiór przesyłki z automatu paczkowego. Konkurencja stawia na szybki odbiór i mamy tylko 48 godzin na odebranie przesyłki z paczkomatu InPost. Jeśli chodzi o automaty Orlen Paczka, w standardzie mamy 3 dni. Istnieje jednak możliwość przedłużenia odbioru o 1 dzień za pomocą mobilnej aplikacji. Podsumowując, DHL POP BOX daje klientom najwięcej czasu na odbiór.

Rozumiem, że w każdej chwili mogę wycofać udzieloną zgodę, korzystając z możliwości rezygnacji znajdującej się u dołu wiadomości e-mail zawierających treści marketingowe. Aby uzyskać więcej informacji na temat sposobu, w jaki DS Smith Polska sp. Zarządza Twoimi danymi, wykorzystuje je i chroni, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności. Gdy chcemy nadać przesyłkę w automacie DHL POP BOX, a nie mamy numeru nadania, to musimy skorzystać z dedykowanej do tego strony internetowej.

Szybko odszukaj lokalizację najbliższego punktu DHL POP, w którym do poźnych godzin nadasz przesyłkę, aby wyjechała w trasę, jeszcze tego samego dnia. InPost regularnie uruchamia promocje, które mogą znacząco obniżyć te standardowe ceny. Niedawno można było skorzystać z kodu rabatowego “STUDIA”, który obniżał koszty wysyłki do14,99 zł brutto na wszystkie gabaryty. Wydaje się, że tu szala zwycięstwa jest po stronie paczkomatów InPost. Skoro DHL nie szybko dorównać konkurencji pod względem ilości paczkomatów, postanawia przyciągnąć klientów atrakcyjnymi promocjami. Rozpocznij współpracę już dziś i korzystaj z wygodnych form zamawiania kuriera online.

  1. Generalnie, automaty te realizują podobne zadania, jak wcześniejsze centra.
  2. Rozpocznij współpracę już dziś i korzystaj z wygodnych form zamawiania kuriera online.
  3. Według szacunków Last Mile Experts (Polish CEP Report 2021) obecnie ponad 37 proc.

Przesyłka może czekać na odbiór aż 4 dni kalendarzowe od daty doręczenia do automatu, odbiór paczki jest szybki i prosty. Wystarczy kod odbioru z SMS od DHL eCommerce, po wpisaniu kodu odbioru drzwiczki od schowka z daną paczką otworzą się i można ją odebrać. Konieczne jest także wyrażenie zgody na odbiór przesyłek przy użyciu kodu kreskowego.

Skorzystaj z naszych usług i rozwiązań opracowanych z myślą o Twoim biznesie. Wzmacniaj lojalność swoich klientów dzięki profesjonalnej obsłudze klienta. Zarządzanie przesyłkami w DHL Parcel jest łatwe i wygodne. Są to inni operatorzy pocztowi, kurierzy oraz właściciele punktów nadawania i odbierania przesyłek. Aktualnie współpracujemy z Pocztą Polską SA oraz DHL Express sp.

Jednym z kluczowych miast, w którym paczkomaty są niemal na każdym rogu to Warszawa. Jako stolica Polski ma bardzo dużą ilość Paczkomatów rozlokowanych w różnych częściach miasta. Powierzchnia GKFX broker Forex-GKFX przegląd i informacje stolicy to około 500 km², co daje nam średnio jeden Paczkomat na każdy kilometr kwadratowy! Oczywiście, w centrum miasta zagęszczenie paczkomatów InPost jest zdecydowanie większe.

Leave Comments